מבזקון פיננסי מאי

מבזק ינואר 24

מאמרים נוספים

תקציר אפריל- מאי 2022 בשווקים הפיננסים

מבזק מאי 24

חודש יוני נכון לימים אלה עדיין חיובי בבורסה בארה"ב ואילו בישראל המלחמה ממשיכה להקשות על הבורסה להתרומם אבל בסיכום חצי שנתי המניות בארץ עלו. אנחנו

קרא עוד »

מבזק אפריל 24

בחודש אפריל ראינו " תיקון" קטן בשווקים העולמיים בעיקר בגלל שתי סיבות האחת היא תשואות גבוהות באגרות החוב האמריקאיות שטיפסו לרמה גבוהה משום שהמשקיעים מבינים

קרא עוד »
תכנון אסטרטגי פיננסי

מבזק מרץ 24

רבעון ראשון הסתיים חזק בשווקים והשיג תשואות חיוביות טובות אף בקירוב לתשואות שנתיות ממוצעות בשוק. לשמחתנו, כמעט כל ההשקעות הניבו תשואה חיובית מלבד אגרות חוב

קרא עוד »

"הראלי" מאוקטובר 2022 עדיין איתנו ומביא את רוב מדדי הבורסות בעולם לשיאים חדשים ולא רק את מדד אס אנד פי 500 לשיא חדש, אגב דווקא הבורסה התורכית למרבה הפלא היא המנצחת השנה בהמשך לתחזית של מארק מוביוס -גורו לשווקים מתעוררים שהאמין בבורסה התורכית מזה זמן רב.

בקצרה, השוק עולה כרגע בעיקר בגלל הצפי שהריבית בארה"ב תתחיל לרדת לקראת אמצע השנה כי הבנק המרכזי השיג את מטרתו לכאורה והקטין את האינפלציה מבלי להכניס את הכלכלה למיתון ואף לא פגע בצמיחת הכלכלה. 

השאלה הנשאלת היא מדוע להפחית ריבית ששוק העבודה חזק והאינפלציה יורדת? או שהנתונים משקרים או שהנגיד לא בטוח בדרכו..

פרמיית הסיכון של המניות בארה"ב בשפל היסטורי, דוחות כספיים של החברות מפתיעים לטובה למרות ההתמודדות עם ריבית גבוה מזה שנה ואם גם בחודש פברואר יימשכו העליות יגברו הסיכויים לשנה עם תשואות חיוביות בהתאם לסטטיסטיקה של שנת בחירות בארה"ב.

השוק עולה ומושך עימו את בורסות העולם (מלבד את סין שסובלת מהאטה ובועת נכסים) בעיקר בגלל שהבנק המרכזי האמריקאי היה מעורב במסחר כאשר רכש אגרות חוב ממשקיעים והתערב במסחר וכך הגדיל את כמויות הכסף. שום תאוריה כלכלית מוכרת לא מסבירה את המצב בשווקים, האמריקאים לווים וצורכים כאשר המשק והם עצמם עדיין עם התנהגות פוסט קורונה, ועדיין כדאי לזכור לטובה שכסף רב נמצא היום בקרנות כספיות ובאגרות חוב קצרות.

דמיינו לכם שהגמלאי הממוצע האמריקאי מחזיק משכנתא ישנה בריבית 3 אחוז ומקבל ריבית מעל 5 אחוז בהשקעות קצרות טווח וקיבלנו את סיבה לתחושת העושר שם.

מנגד כדאי לשים לב למי שמתעניין, להנפקות אג"ח בימים הקרובים בארה"ב התוצאה חשובה מאוד לשווקים ובנוסף לזאת הבנק הפדרלי אמור למכור חזרה לשוק ניירות ערך שהוא מחזיק בכדי להקטין את המאזן שלו ואת כמות הכסף בשווקים גם כחלק מהמאמץ להמשיך להקטין את האינפלציה כל אלו יכולים להיות סיבה טובה למימוש רווחים בשוק, מנהלי הכסף בארה"ב אופטימיים אבל מנהלי קרנות הגידור מה שנקרא הכסף "החכם" שטעה כבר שנה וחצי אגב מאמינים כי אגרות החוב ירדו מתוך הערכה שלהם כי האינפלציה עדיין תישאר גבוהה והריבית לא תרד.

בשוק הישראלי העיניים נשואות יותר לארה"ב ופחות למה שקורה אצלנו ולהשלכות, אם תהיה הפסקת אש או תרחיש אחר שיביא לשקט בשווקים השוק יכול לטפס גבוה יותר גם מתוך ציפייה שהנגיד יגלה אחריות וימשיך להוריד את הריבית ולאו דווקא ימתין למה שעמיתו הנגיד האמריקאי יחליט לגבי הריבית בארה"ב כפי שקרה בשנת 2023. אם המלחמה תימשך ללא אופק אז הבורסה תמשיך להניב תשואת חסר יחסית לשאר הבורסות בעולם.

נקווה לימים טובים בקרוב

גיא דובז'ינסקי -מנכ"ל ובעלים
גיא דובז'ינסקי -מנכ"ל ובעלים

בעל תוארBA  בכלכלה מטעם המכללה למנהל ותואר שני (MBA) במנהל עסקים מטעם הקריה האקדמית אונו. ניסיון של שני עשורים בניהול כספים ותכנון פיננסי, פועל מתוך התאמת הכלי הפיננסי ללקוח.

שנקבע שיחה ונאפיין את התיק הפיננסי שלך?
אם צברתם נכסים פיננסים מעל 2 מיליון שח ותרצו לקבל שירות מותאם אישית בכל סגי החיסכון וההשקעה במשרד אקסלוסיבי, ניתן להשאיר פרטים לשיחה ללא עלות ולקבל מענה תוך 24 שעות